MŪSU UNIKĀLĀ AWD TEHNOLOĢIJA

JAGUAR MODERNIZĒTĀ PILNPIEDZIŅAS SISTĒMA

Lai ieviestu savos automobiļos pilnpiedziņas iespējas, Jaguar inženieri rūpīgi izpētīja visas tirgū pieejamās sistēmas. Tomēr nekas nevarēja nodrošināt tik unikālu pieredzi, kādu sagaidāt no Jaguar. Risinājums bija izstrādāt Jaguar pilnpiedziņu ar Intelligent Driveline Dynamics.

IDD

UNIKĀLĀ INTELLIGENT DRIVELINE DYNAMICS (IDD)

Jaguar unikāli spējīgā automātiskā pilnpiedziņas sistēma ir pieejama ikoniskajā F-TYPE, godalgotajos XF un XE sedanos, kā arī Jaguar jaudīgajā SUV – F-PACE. Sistēma ir īpaši veidota, lai pastiprinātu jaudīga automobiļa vadīšanas pieredzi visos laika apstākļos un uz visām virsmām. Pilnpiedziņas ar IDD divas galvenās funkcijas, darbojoties kopā, palīdz to izcelt starp visām citām sistēmām.

TORQUE ON DEMAND

GRIEZES MOMENTS PĒC PIEPRASĪJUMA

Jaguar leģendārā vadāmība slēpjas tā dinamiskajā aizmugurējās piedziņas sajūtā. Jaguar pilnpiedziņa ar IDD saglabā šo īpašību ar spēcīgu uzsvaru uz aizmugurējiem riteņiem. Parastos braukšana apstākļos 90 % jaudas tiek padots uz aizmugurējiem riteņiem, lai gan pie pilna paātrinājuma uz sausas virsmas tie var būt arī visi 100 %. Kad sistēma konstatē, ka priekšējiem riteņiem vajadzīgs lielāks griezes moments, tā pārnes saķerei vajadzīgo daudzumu, vienlaikus saglabājot līdzsvaru ar to, kas nepieciešams jaudai. Kad apstākļi normalizējas, griezes moments atkal tiek pārnests uz aizmuguri.

PROGNOZĒJOŠA, NEVIS REAĢĒJOŠA

"Atšķirībā no citām pilnpiedziņas sistēmām IDD spēj prognozēt saķeres zudumu, nevis tikai reaģēt uz to. Tajā brīdī sistēma savlaicīgi pārnes griezes momentu uz riteņiem ar labāku saķeri, lai nodrošinātu nepārtrauktu braukšanas baudījumu.
IDD ir vienīgā pilnpiedziņas sistēma, kas to spēj, tādējādi sniedzot lielāku stabilitāti, pārliecību un nosvērtību visa veida apstākļos."

IN THE BLINK OF AN EYE

VIENĀ ACUMIRKLĪ

Jaguar pilnpiedziņa ar IDD sistēmu vienmēr ir ieslēgta un pamana visus spēkus, kas iedarbojas uz automobili. Tā pastāvīgi uzrauga katra riteņa ātrumu un saķeri, balstiekārtu, stūrēšanu un bremzēšanu, kā arī automobiļa rotējošās darbības, ievācot datus 100 reizes sekundē. IDD sistēmai ir sarežģīti algoritmi, kas izmanto šo informāciju, lai saprastu, vai automobilim netrūks saķeres un ar kuru riteni vai riteņiem tas notiks. Pirms saķeres zaudēšanas jauda tiek pārnesta uz riteņiem ar labāku saķeri, lai nekavējoties un bez piepūles nodrošinātu nosvērtību.

ELECTRO-HYDRAULIC TECHNOLOGIES

ELEKTROHIDRAULISKAS TEHNOLOĢIJAS

Lai pārnestu griezes momentu no vienas ass uz otru, sistēma izmanto elektrohidraulisko vairāku disku slapjo sajūgu, ko vada elektrohidraulisks centrbēdzes spēka pievads. Kopā šīs tehnoloģijas pārnes precīza apjoma nepieciešamo griezes momentu pat tikai 100 milisekundēs. Arī pilnai un vienmērīgai jaudas pārnesei no 100 % aizmugurē līdz 100 % priekšpusē nepieciešamas vien 165 milisekundes. Viss, ko pamana vadītājs, ir izcila vadāmība apstākļos, kas jebkuram citam automobilim būtu izaicinājums. Hidrauliskās sistēmas priekšrocība ir mazāks mehāniskais nodilums, tādēļ tai nepieciešama mazāka apkope kā citām sistēmām.

FULLY INTEGRATED SYSTEMS

PILNĪBĀ INTEGRĒTAS SISTĒMAS

Jaguar pilnpiedziņa ar IDD nedarbojas atsevišķi. Tā ir pilnībā integrēta ar visām pārējām stabilitātes un saķeres sistēmām, ieskaitot ABS, elektroniskās stabilitātes programmu un griezes momenta vektorizāciju bremzējot. Vajadzīgajā brīdī tā piesaista nepieciešamo palīdzību, lai automobilis uzvestos tieši tā, kā to vēlas vadītājs.

ADAPTĪVA REAKCIJA UZ VIRSMU

Jaguar ir izstrādājis papildu tehnoloģiju, kas darbojas kopā ar IDD sistēmu. Adaptīvā reakcija uz virsmu ir izstrādāta, lai atšķirtu dažādas vājas saķeres virsmas, tādas kā dubļi, ledus, grants un sniegs, un nodrošinātu ideālu, apstākļiem atbilstošu griezes momenta dalījumu. 

Jaguar AWD sedani, XF un XE, automātiski pārslēdzas starp abiem programmas režīmiem atšķirīgām virsmām, savukārt AWD SUV, F-PACE, ir vēl trešais režīms saķeres optimizēšanai dziļā sniegā vai dziļā grantī. Lai kāda būtu virsma, adaptīvā reakcija uz virsmu reaģēs ar labāko veidu, kā turpināt ceļu.

LABĀKĀ PILNPIEDZIŅA SAVĀ KLASĒ

Jaguar pilnpiedziņa ar IDD ir veidota kā labākā pilnpiedziņas sistēma jaudīgam automobilim, kas nepārtraukti pielāgojas, lai nodrošinātu optimālu saķeres un jaudas līdzsvaru. Tās vieglā tehnoloģija, kurai nepieciešams maz apkopes, piešķir aizmugurējās piedziņas efektivitāti normālos apstākļos un pilnpiedziņas stabilitāti, kad vien tas nepieciešams. Spēja paredzēt un novērst saķeres zudumu ļauj saglabāt jaudu kā prioritāti. Kā tas vienmēr bijis ar Jaguar.

Būsim ļoti pateicīgi, ja Jūs palīdzētu mums uzlabot mūsu mājas lapu un atrastu laiku, lai aizpildītu īsu aptaujas anketu?

Jaguar F-Type Convertible