Jaguar hibrīda SUV

Jaguar hibrīda SUV

Lai tos sāktu apbrīnot, pietiek ar vienu skatienu. E-PACE ir pirmais kompaktais Jaguar SUV, savukārt F-PACE apvieno sportisku vadāmību un praktiskumu. Piedāvātie hibrīda SUV saglabā zīmola mantojumu, turklāt tie ir pieejami arī ar uzlādējamā hibrīda (plug-in) sistēmu (PHEV), kas skaidri liek noprast virzienu, kurā dodas Jaguar zīmols. Uzziniet, kas E-PACE un F-PACE padara tik īpašus.

JAUNAIS JAGUAR F-PACE

JAUNAIS JAGUAR F-PACE

Mūsu luksusa sportiskais plug-in hibrīda SUV piedāvā unikālu efektivitātes, praktiskuma, valdzinoša dizaina un sportiskas vadāmības apvienojumu.
JAGUAR E‑PACE

JAGUAR E‑PACE

Visi plug-in hibrīda ieguvumi apvienoti ar kompakta SUV priekšrocībām. Jaguar E‑PACE ir arī unikāla stila, praktiskuma un lieliskas vadāmības kombinācija.

Jaguar hibrīda SUVi

Jaguar piedāvā divus SUV, kas pieejami arī ar hibrīda sistēmu. Tas ir kompaktais E-PACE un gabarītos lielākais F-PACE. Kurš no šiem Jaguar būs jums piemērotākais? Noskaidrojiet modeļu īpašības un izvērtējiet, kas jums der vislabāk.

Jaguar E-PACE – perfekts braukšanai pilsētai

Jaguar E-PACE ir pirmais kompaktais SUV zīmola vēsturē. Tā dabiskā vide ir pilsētas džungļi, bet iespaidīgais salona plašums salīdzinājumā ar konkurentiem un pārliecinošā vadāmība padara šo auto patīkamu arī tālākos braucienos. Pateicoties vairākām dizaina atsaucēm uz sportisko F-TYPE, E-PACE izskatās patiesi plēsīgs un ir pieejams arī ar jaudīgiem motoriem, kas nodrošina neaizmirstamu braukšanas pieredzi.

Zem motora pārsega var būt dzinēji ar vieglā hibrīda sistēmu (MHEV), kurā ir 2 litru spēka agregāts un visu četru riteņu piedziņa. Benzīna dzinēji ir pieejami vairākās modifikācijās – 200, 249 un 300 ZS. Savukārt dīzeļmotoru cienītāji var izvēlēties variantu ar 163 vai 204 ZS. Standarta versijā modelis ir aprīkots ar 1,5 litru benzīna dzinēju un priekšējo riteņu piedziņu.

E-PACE ir pieejams arī uzlādējamā hibrīda (PHEV) versijā. Šādas plug-in sistēmas pamatā ir 1,5 litru trīscilindru benzīna dzinējs. Hibrīda kopējā jauda ir 309 ZS, kas sasniegt 100 km/h ļauj nieka 6,5 sekundēs un kam vidējais degvielas patēriņš ir 2 litri uz 100 km. Tikai ar elektrību hibrīda spēj veikt aptuveni 55 km.

Jaguar F-PACE – dinamisks un stilīgs

F-PACE ir pats dinamiskākais auto Jaguar SUV piedāvājumā. Tam ir atlētisks siluets, kas to izceļ uz konkurentu fona, un tajā pašā laikā tas nezaudē ne kripatiņas no savas klasiskās elegances. Šis modelis teicami pildīs reprezentācijas auto lomu. F-PACE ir pieejams arī ar hibrīda sistēmu.

Benzīna motoru cienītāji novērtēs īpaši jaudīgo versiju P400 MHEV, zem kuras pārsega ir sešcilindru dzinējs ar 400 ZS jaudu. Papildus tam ir pieejami vieglie hibrīdi ar dīzeļmotoru – D165 MHEV, D200 MHEV un D300 MHEV. Piedāvājumā ir arī PHEV versija – P400e, kas kopumā attīsta 404 ZS un kam hibrīda sistēmā iestrādāts 2 litru motors. Šis auto līdz 100 km/h paātrinās 5,4 sekundēs, un vidējais degvielas patēriņš tam ir 2,4 litri uz 100 km. Uzlādējamais hibrīds elektriskajā režīmā spēj nobraukt aptuveni 53 km.

Pateicoties hibrīda tehnoloģijām MHEV un PHEV, Jaguar piedāvājums ir kļuvis vēl pievilcīgāks. Tie ir ne tikai jaudīgi, bet arī ekonomiski un videi draudzīgi auto, kas apvieno praktiskumu lietošanā un emocijas braukšanā.

Kāpēc jums būtu jāpērkt hibrīda SUV?

SUV kļūst arvien populārāki arī premium zīmolu klientu vidū. Tas izskaidrojams ļoti vienkārši – tie ir universāli braucamie, kas lieliski piemēroti kā reprezentācijas auto, ģimenes auto un, ja nepieciešams, ļauj nobraukt no asfaltētas šosejas un šķērsot bezceļa apvidu. Lai gan dažkārt auto nespēj sniegt tās emocijas, ko daudzi cilvēki gaida no auto, to nevar teikt par Jaguar SUV, kuriem ir zīmolam raksturīgie plēsoņas nagi. Neskatoties uz praktiskajiem virsbūves gabarītiem un ietilpīgo salonu, šie auto izceļas ar augstu veiktspēju un izcilu vadāmību.

Svarīgi, ka Jaguar neatsakās no vides aizsardzības. E-PACE un F-PACE SUV ir pieejami arī kā hibrīdi – gan MHEV (vieglais hibrīds), gan PHEV (uzlādējamais jeb plug-in hibrīds).

Turklāt hibrīda SUV nozīmē arī labāku veiktspēju un izsmalcinātu pārvietošanos, nepalielinot degvielas patēriņu. Tas ir teicams komforts visai ģimenei pat vistālāko ceļojumu laikā. Tāpat hibrīda piedziņa asociējas ar rūpēm par vidi. Šāda tipa auto rada mazāk siltumnīcefekta gāzu, kas tieši ietekmē gaisa kvalitāti. Tas jo īpaši attiecas uz PHEV modeļiem, kas ļauj braukt arī bezemisijas režīmā – īsākos maršrutos izmantojot tikai elektromotoru. Šāds risinājums ir ideāls, piemēram, ikdienas gaitās uz darbu un atpakaļ.

E-PACE un F-PACE veicina arī turpmākās pārmaiņas: tuvāko gadu laikā Jaguar kļūs par zīmolu, kas ražo tikai elektrificētus auto. Pirmais modelis šajā saimē ir I-PACE SUV, kas apvieno sportiska un ģimenes auto iezīmes.

Kam ir piemēroti Jaguar SUV?

Jaguar ir sena vēsture, un tam ir lojāli klienti visā pasaulē. Automašīnas ar emblēmu, kuru rotā jaguārs lēcienā, viņi novērtē par to unikālo, britiem raksturīgo klasiskās elegances apvienojumu ar sportiskiem akcentiem, kā arī izcilo vadāmību, grezno interjeru un braukšanas baudu. Un šim aprakstam lieliski atbilst arī jaunākie SUV.

Šie auto ir ideāli cilvēkiem, kas meklē augstākās kvalitātes braucamo un kam patīk oriģināls stils. Ielās ir daudz automašīnu, kas ir līdzīgas cita citai, bet, braucot ar Jaguar, jūs gaumīgi izcelsieties no pūļa. Tie, kuriem patīk asociēties ar skaistām lietām, bez šaubām, novērtēs hibrīda SUV eksterjera un interjera dizainu.

Turklāt, izvēloties Jaguar SUV, jums nav jāpieņem kompromisi praktiskumā un funkcionalitātē. Šiem auto ir raksturīgs ērts un plašs salons, kā arī liels bagāžas nodalījums, kurā var ievietot iepirkumus visai nedēļai vai mantas brīvdienu izbraucienam. Turklāt Jaguar SUV vadītājam un pasažieriem nodrošina ārkārtīgi augstu drošības līmeni. Vai aizraujoša auto un ikdienišķas funkcionalitātes apvienojums neskan vilinoši?

Atšķirības starp PHEV & MHEV

Kā jau minēts, Jaguar SUV ir pieejami ar divu veidu hibrīda sistēmām. Tās ir MHEV un PHEV versijas. Kādas ir šīs sistēmas?

MHEV (Mild Hybrid Electric Vehicle) ir vieglais hibrīds. Patiesībā tas ir iekšdedzes dzinēja auto ar mazu elektromotoru, kas parasti ir integrēts ar starteri vai ģeneratoru un papildu akumulatoru. Šajā gadījumā elektromotora funkcija ir tikai atbalstīt iekšdedzes dzinēju paātrinājuma un brīvgaitas režīmā, un ar vieglo hibrīdu nav iespējams braukt tikai elektriskajā režīmā. Taču, patiecoties šādam risinājumam, var samazināt ne tikai degvielas patēriņu, bet arī oglekļa dioksīda emisiju. No autovadītāja skatupunkta, MHEV darbojas līdzīgi dzinēja Start&Stop sistēmai, taču ir efektīvāks.

Savukārt PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle) ir no kontaktligzdas uzlādējams hibrīds jeb tā saucamais spraudņa hibrīds. Tas ir aprīkots ar elektromotoru un akumulatoru, kas ļauj pārvietoties arī bezizmešu režīmā. Taču, lai tā brauktu, pirms došanās ceļā ir jāuzlādē akumulators. Turklāt akumulators lādēsies arī braukšanas laikā, tāpat kā klasiskajā pašuzlādes hibrīdā – pateicoties enerģijas rekuperācijai. Elektriskajā režīmā parasti var veikt vairākus desmitus kilometru, kas ir pilnīgi pietiekami ikdienas gaitām. Kad akumulatorā elektrības rezerves beidzas, brauciens turpinās ar iekšdedzes dzinēju. Nepieciešamības gadījumā tiek aktivizēti abi spēka agregāti, tādējādi izmantojot visu hibrīda potenciālu. Šis risinājums ir līdzīgs pašuzlādes hibrīdam (HEV), kam nav nepieciešama uzlāde no elektrotīkla un kas arī ļauj braukt simtprocentīgi elektriskā režīmā, bet tikai dažus kilometrus.

Biežāk uzdotie jautājumi

OTWÓRZ

Vai ir ekonomiski izdevīgi pirkt SUV?

Vai hibrīda auto ekspluatācijas izmaksas ir augstākas nekā tradicionālam auto?

Kura ir vispiemērotākā hibrīda sistēma?

Vai braukšana ar hibrīda auto ir garlaicīgāka?