Jaguar Jaunumi

JAGUAR RADA UNIKĀLU “GREATEST HITS” XJ GRUPAS IRON MAIDEN BUNDZINIEKAM NIKO MAKBRAIENAM

Šodien Ženēvas autoizstādē Jaguar Klasisko automobiļu darbnīca ar lepnumu prezentē Niko Makbraienam īpaši būvēto “Greatest Hits” Jaguar XJ6 automobili, kas aizsāk Jaguar XJ 50. gadadienas svinību atzīmēšanu 2018. gadā.

 • Jaguar XJ 50 gadu jubilejas atzīmēšanu uzsāk ar Jaguar Classic īpaši veidoto automobili Iron Maiden bundziniekam un Jaguar entuziastam Niko Makbraienam (Nicko McBrain)
 • Niko klasiskais 1984. gada XJ6 3. sērijas automobilis ietver plašu pielāgotu iezīmju klāstu, kuru izmantošanu iedvesmojis 50 gadu ilgais XJ ražošanas process un Makbraiena darbs smagā metāla mūzikas žanrā
 • “Greatest Hits” XJ ir Niko, inženiertehnikas speciālistu, Jaguar Land Rover Klasisko automobiļu darbnīcas meistaru un Jaguar Dizaina nodaļas vadītāja Veina Bērdžesa (Wayne Burgess) kopdarbs
 • Īpašais XJ tika demonstrēts Ženēvas starptautiskajā autoizstādē 6. martā Jaguar Land Rover preses konferences laikā

Šis īpašais automobilis ir Niko, inženiertehnikas speciālistu, Koventri izvietotās Jaguar Land Rover Klasisko automobiļu darbnīcas meistaru un Jaguar Dizaina nodaļas vadītāja Veina Bērdžesa kopdarbs. Projekta izpildei bija nepieciešams vairāk nekā 3500 cilvēktsundu, kā arī vairāk nekā 4000 atjaunotu, nomainītu vai pārstrādātu daļu. Atšķirībā no citiem 1984. gada XJ6, šī automobiļa salons, virsbūve, spēka pārvads un balstiekārta ir ievērojami modificēta, lai izveidotu Niko sapņu XJ.

Jaguar Land Rover Classic vadītājs Tims Hanigs (Tim Hannig) skaidro: “Šis “Greatest Hits” XJ un viss process, kurā tiek īstenots kāda cilvēka kvēlākais ar automobiļiem saistītais sapnis, ir bijis kas īpašs visai Jaguar Classic komandai. Bija patiesi patīkami sadarboties ar Niko, un mēs ļoti vēlamies dzirdēt atsauksmes par šo projektu.”

Iron Maiden bundzinieks Niko Makbraiens stāsta: “Šis ir mans trešais XJ, un tas ir kas īpašs, tāpēc ieguvis nosaukumu “Johnny 3”. Sadarbība ar Jaguar Classic ir bijusi lieliska. Esmu neizsakāmi priecīgs, ka projekts ir pabeigts un automobili prezentēs Ženēvā – tas tiešām ir “Greatest Hits” nosaukuma cienīgs un, manuprāt, iemieso visas svarīgākās Jaguar XJ vērtības. Automobilis ievērības cienīgs pierādījums Jaguar Classic komandas meistarībai. Labāku laiku prezentācijai mēs nevarētu vēlēties, jo pienākusi tieši XJ – mana iecienītākā Jaguar modeļa – 50. gadadiena.”

Galvenās iezīmes:

 • unikāls priekšējais un aizmugurējais bamperis – nemanāmi sapludināts ar modificētiem un īpaši hromētiem sliekšņiem un virsbūves līmeņa sānu gabarītlukturiem,
 • izteiksmīgas un pārveidota profila priekšējās un aizmugurējās arkas papildina 18 collu diskus ar 235/45 R18 Pirelli P Zero riepām,
 • unikāli sliekšņi un modificēti aizmugurējo durvju iespiedumi,
 • uzlabota priekšējā un aizmugurējā balstiekārta ar pielāgojamiem aizmugurējiem amortizatoriem,
 • unikāla Mauve krāsas apdare,
 • 2. sērijas XJ durvju rokturi un sānu atpakaļskata spoguļi,
 • LED priekšējie lukturi ar dienas gaitas lukturiem “Halo” formā,
 • divi padziļināti degvielas tvertnes vāciņi,
 • mūsdienīgs durvju blīvējums samazina vēja radīto troksni un slāpē citas apkārtējās vides skaņas,
 • integrēts skārienekrāns satelītnavigācijas sistēmas, tālruņa, atpakaļskata kameras un izklaides sistēmas vadībai,
 • jauna salona apdare ar modificētu sēdekļu polsterējumu,
 • īpaša skaņas sistēma ar USB pieslēgvietu un ģitāras pastiprinātāja iedvesmotiem vadības elementiem no alumīnija,
 • aizdedzes poga priekšējā panelī,
 • uzlabota gaisa kondicionēšanas sistēma,
 • centrālā atslēga ar tālvadību.

Salons apvieno klasisko Jaguar stilu ar modernu komfortu. Salons ietver ar rokām darinātu sēdekļu ādas apdari Pimento Red krāsā ar melniem akcentiem un izšūtiem galvas balstiem, kā arī ar rokām darinātus melnus paklājiņus un Alcantra griestu apdari. Priekšējam panelim izvēlēta tumši pelēka kalnu kļavas apdare, kas ir Niko iecienītais solo bungu materiāls.

Citi mūziķa stila elementi ietver priekšējā panelī izvietotu Niko drauga Džima Māršala (Jim Marshall) ražota ģitāras pastiprinātāja iedvesmotu alumīnija rotējošo vadības elementu un bungu komplekta iedvesmotus pedāļus ar hromētu un melnu apdari. Pielāgotā trīs spieķu sporta stūrē attēlots Niko talismans “Eddie Growler”, kas pirmo reizi parādīts īpaši izstrādātajā Jaguar XKR-S 2013. gadā.

Maigi gaismas elementi izgaismo pārstrādāto priekšējo paneli, kurā izvietots jaunākās paaudzes Alpine skārienekrāns, kas paredzēts 1100 W skaņas sistēmas vadībai. Izmantota Niko iecienītākā Jaguar skaņas sistēma 12MY Jaguar XF.

4,2 l vienrindas sešu cilindru dzinējs, kas ietver dažādas pārstrādātas oriģinālā McBrain XJ6 dzinēja daļas, aprīkots ar trim 2 collu SU karburatoriem no E-type – Niko iecienītais aprīkojums. Četri pulēti izpūtēji noslēdz īpaši izstrādātu izplūdes sistēmu.

Projektā izmantotas arī daļas no Niko pirmā XJ6, kas ilgu laiku atradās pie Iron Maiden basģitārista Sīva Harisa (Steve Harris) pēc tam, kad Niko pārcēlās uz Ameriku. Kā dažas no tām var minēt Jaguar zīmolam raksturīgo dzinēja pārsega jaguāra simbolu, kas bija iemesls pirmajam Jaguar automobiļa pirkumam, kā arī oriģinālās aizdedzes atslēgas no 1984. gada.

Būsim ļoti pateicīgi, ja Jūs palīdzētu mums uzlabot mūsu mājas lapu un atrastu laiku, lai aizpildītu īsu aptaujas anketu?

Jaguar F-Type Convertible